Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka  Upadłość konsumencka jak przeprowadzić bez gotówki 

Odwiedzając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie chciałabym rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci. 

Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Na początku powinno się uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które wzięły dużo zobowiązań i kwoty rat przewyższają uzyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze. 

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego poprawnym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego. 

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly